چهارشنبه , اسفند 29 1397
خانه » دسته‌بندی نشده » بررسی و معرفی فیلم “سارا و آیدا ” و بازیگران + تصاویر

بررسی و معرفی فیلم “سارا و آیدا ” و بازیگران + تصاویر

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (به این پست امتیاز دهید)

فیلم جدید مازیار میری “سارا و آیدا ” فیلمی است با تقابلی زنانه از جنس تقابل بین دو دوست . شاید این بار نیز در فیلم جدید میری ، با روابط انسانی پخته و پیچیده ای از جنس تجربه های موفقی چون “سعادت آباد ” و “حوض نقاشی ” روبرو باشیم.

مازیار میری در جشنواره فجر سال ۱۳۹۵ با فیلمی به نام “سارا و آیدا ” حضور دارد. چناچه از نام فیلم بر می آید با تقابلی زنانه در این فیلم روبرو هستیم و بر اساس آنچه  روابط عمومی فیلم از داستان آن منتشر کرده ، این تقابل از جنس تقابلی بین دو دوست خواهد بود. مازیار میری در هفتمین تجربه سینمایی خود، دو نمونه همکاری موفق را بازتکرار کرده است.
اولین تجربه همکاری موفق که در این فیلم ، مجددا بازنمود پیدا کرده، تجربه موفق خود مازیار میری در مقام کارگردان با همایون اسعدیان در مسوولیت تهیه کننده و امیر عربی در نقش نویسنده است که پیش از این در فیلم خوش ساخت و دیده شده “سعادت آباد ” نیز با یکدیگر ، اقبال مخاطبان خود را به دست آوردند.

عکس هایی از فیلم «سارا و آیدا»

همکاری موفق دیگری که در این فیلم برای بار دوم قرار است تکرار شود و احتمالا تکرار آن تجربه موفق برای جلب مخاطب ، مد نظر مازیار میری بوده است ، ایفای نقش بین دو بازیگر سریال پر بیننده «شهرزاد» ، مصطفی زمانی و غزل شاکری است. این دو با درخشش خود در نقشهای محوله،  در سریال شهرزاد، به خوبی نظر توامان مخاطب عام و منتقدان هنری را به خود جلب کردند. بازی های هنرمندانه و روان از سوی هر دو نفر ، قطعا نقطه اوجی در کارنامه هنری هر دو نفر خواهد بود.

مصطفی زمانی

مصطفی زمانی، پیش از این پروژه ، معروفیت خود را در سایه ایفای نقش «یوسف پیامبر» در سریالی به همین نام به کراگردانی مرحوم فرج الله سلحشور به دست آورد. که گرچه خود آن سریال از نمونه های قوی متن و کارگردانی و …نبود، اما برای بازیگر جوان و هوشمند و خوش چهره نقش یوسف، شهرتی فراوان پدید آورد. که موجب ظاهر شدن او در پروژه های پرشمار سینمایی و سینمای خانگی و سریال ها ی تلویزونی گشت.

مصطفی زمانی در فیلم «سارا و آیدا»

 او موفقیتی دو چندان را با ایفای نقش فرهاد در سریال شهرزاد برای خود رقم زد تا دوباره در  اوج ، به فعالیت هنری خود ادامه داده و بعنوان سالی پرکار، امسال سه فیلم را در راه جشنواره فجر داشته باشد. گفتنی است که او با کسب دو جایزه برای ایفای نقش های اول و مکمل مرد برای فیلم های جیب بر خیابان جنوبی و قصه عشق پدرم و کاندیدا شدن با همین عنوان برای فیلم های دیگر خود، کارنامه نسبتا قابل قبولی در این زمنیه دارد. و حال باید دید که آیا جشنواره فجر امسال، سیمرغ های دیگری  به کارنامه اش اضافه خواهد کرد یا خیر.

غزل شاکری

غزل شاکری نیز ، هر چند پیش از فیلم معروف «گلنار» ، بازیگری را آغاز نموده بود، اما شهرتش را در خردسالی مدیون فیلم «گلنار» و نقش گلنار است. هر چند بعدها در نقش های کم اهمیت تر و پشت صحنه بعنوان طراح صحنه و لباس ظاهر شد. او نیز درخشش دوباره اش را به نقش مکمل تاثیر گذار و ایفای نقش هنرمندانه اش در آن نقش ، مدیون است. او اما کارنامه ای خلوت از لحاظ جوایز سینمایی دارد. شاید فجر امسال ، برای کارنامه جوایز او ، سالی پر بهره باشد.

 

غزل شاکری در فیلم «سارا و آیدا»

پگاه آهنگرانی

zاما در میان ایفاگران نقش های فیلم “سارا وآیدا ” نام پر آوازه  دیگری به چشم می خورد . پگاه آهنگرانی، نه تنها هنرپیشه ای با استاندارد های بالا در سینمای ایران به حساب می آید بلکه از لحاظ زندگی غیر هنری پر فراز و نشیبش از جهت سیاسی ، جزو عوامل جذب نگاه تماشاگر به فیلم است.
او کارنامه ای بسیار پر بار از لحاظ هنری نیز ، در اختیار دارد. پگاه آهنگرانی که والدینی معروف دارد از کودکی هنرپیشگی را تجربه کرده است و طعم زود هنگام موفقت را در ۱۵ سالگی برای فیلم دختری با کفش های کتانی چشیده است. این فیلم جوایز فراوان داخلی و خارجی را نصیب او و دیگر عوامل فیلم نمود. او در کنار تجربه های پر تعداد هنرپیشگی ، دست به کارگردانی، تئاتر ، مجری طرح و پرفورمنس های هنری متنوعی  نیز زده است.

 پگاه آهنگرانی در فیلم «سارا و آیدا»

 معروفیت مضاعف او نیز ، پس از حاشیه های سیاسی زندگی اجتماعی او ، پدید آمد. بهر حال هم اکنون او نه تنها از نظر توان ایفای هنرمندانه و هوشمندانه نقش های خود، بلکه از لحاظ شناخته شده بودن در جامعه نیز ، می تواند امتیاز خوبی برای جلب مخاطب به تماشای فیلم باشد.

یغماگلرویی

از دیگر هنر پیشه های فیلم جدید مازیار میری، “سارا و آیدا” ، یغما گلرویی را می توان نام برد، که شهرتش بیش از هر چیز به خاطر اشعار خاص خوداوست و داشتن چهره ای خاص در شبکه های اجتماعی و درگیری در مناقشات اجتماعی و سیاسی خاص این فضا، شهرت او را دو چندان کرده است. البته او زمینه های بسیار متفاوتی را در عرصه ادبی تجربه کرده است.

از ترجمه و تصحیح متون گرفته تا ترانه سرای های معروفش برای خوانندگان معروف تر و چالشی تر و ترانه سرایی برای فیلم ها و سریالهای معروف . او همچنین حضوری کم رنگ در یکی دو اثر سینمایی داشته است. بی تردید نام او نیز می تواند از عوامل جلب نظر مخاطب فیلم باشد. اما باید دید، این بار خود او ، حضوری متفاوت و اثر گذار تر از قبل در این فیلم خواهد داشت یا خیر.

شیرین یزدان بخش

در این فیلم هنرپیشه های دیگری نیز ایفای نقش کرده اند. از جمله شیرین یزدان بخش که با حضور پر شمارش در نقش بانوی سالخورده خردمند و مهربان، یکی از مادربزرگهای شیرین این روز های سینماست. و باید منتظر ماند و دید که آیا مازیار میری نیز او را برای تکرار همین تم برگزیده یا توانسته نقشی متفاوت برای او طراحی کند؟

شیرین یزدان بخش در فیلم «سارا و آیدا»

سعید چنگیزیان

سعید چنگیزیان نیز از دیگر هنرپیشه های این فیلم است که بیشتر بعنوان هنر پیشه ای بسیار موفق و توانمند در حوزه تئاتر از او نام برده می شود. او در سالهای اخیر در چند اثر سینمایی و تلویزیونی حضوری موفق داشته است . که یکی از آنها ، همکاری با مازیار میری در سریال تلویزیونی گاهی به پشت سرت نگاه کن ، بوده است. ظاهرا این تجربه  ، در نظر مازیار میری آنقدر موفق و قابل قبول بوده که از چنگیزیان برای حضور در پروژه سینمایی جدیدش “سارا و آیدا  ” نیز دعوت به عمل بیاورد.

سعید چنگیزیان در فیلم «سارا و آیدا»

 

تا اینجای کار ، می توان گفت مازیار میری تیمی قوی و جذاب را در این فیلم گرد هم آورده است. برای بررسی اینکه آیا نتیجه این همکاری موفقیتی قابل توجه را به ارمغان خواهد آورد یا خیر ، باید تا زمان اکران این فیلم در جشنواره فجر امسال، صبر پیشه کنیم.

درباره‌ی رضا صالحی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *