چهارشنبه , اسفند 29 1397
خانه » اخبار » «قاتل اهلی» محکوم شد!

«قاتل اهلی» محکوم شد!

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (به این پست امتیاز دهید)

روز گذشته باخبر شدیم پس از طرح شکواییه مسعود کیمیایی علیه قوچانی سرمایه گذار و تهیه کندده فیلم سینمایی «قاتل اهلی» پنچشنبه هفته پیش جلسه ای برای رسیدگی به این شکایت در خانه سینما تشکیل و رای این جلسه بر حقانیت مسعود کیمیایی بوده است.

به گزارش هکس دانلود مگ، « قاتل اهلی» یکی از پر حاشیه ترین پروژه های سینمایی است که تا کنون مسعود کیمیایی با آن روبرو شده است!

این مسئله از آنجا ناشی شد که قوچانی تهیه کننده و سرمایه گذار این فیلم شناخت کاملی از جایگاه و رتبه فرهنگی مسعود کیمایی نداشت. همین موضوع این تصور نادرست را در ذهن قوچانی به وجود آورده بود که با این فیلمساز صاجب سبک نیز می تواند مانند سایر پروژه هایی برخورد کند که با آنها توانسته بود در جرگه تهیه کنندگان قرار گیرد.

این اشتباه محاسبه و این تلقی غلط و نداشتن شناخت کافی و کامل از مقوله تهیه کنندگی، برای فیلمسازی مانند کیمیایی موجبات بروز مشکلاتی شد تا دست آخر سرنوشت آخرین ساخته کیمیایی به شکل ناقص و نیمه تمام در آید.

نامه نگاری های کییمیایی و اعلام این مورد که «قاتل اهلی» ناقص بود و برای تکیمل آن باید چند سکانس فیلمبرداری شده و این فیلمساز نسبت به ساخت موسیقی و روال تدوین آن حضور داشته باشد، شرایط را برای قوچانی سخت و دشوار کرد.

آخرین واکنش کارگردان «قیصر» انتشار نامه اش در بانی فیلم بود که خطاب نامه به محمد حیدری دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بود. کیمیایی در این نامه از دبیر جشنواره خواسته بود از نمایش و شرکت فیلم «قاتل اهلی» در جشنواره فجر ممانعت کند. دلایل کیمیایی هم بیشتر به وجود نقص هایی در فیلم بود که آن را یک نسخه ناتمام و تکمیل نشده کرده بود.

اینکه فیلم قاتل اهلی بتواند در جشنواره سی و پنچم فیلم فجر به نمایش درآید  منوط به انجام تمامی موارد فیلمبرداری، تدوین و ساخت موسیقی است.

به هر حال با رای هیات رسیدگی کننده به شکایت مسعود کیمیایی علیه قوچانی و الزام این سرمایه گذار و تهیه کننده مبنی بر انجام تمام مواردی که کیمیایی خواسته بود، به نظر می رسد شرایط متفاوتی نسبت به گذشته در مورد این پروژه سینمایی ایجاد شده باشد؛ شرایطی که بر اساس آن مسعود کیمیایی می تواند با خاطری آسوده تمامی موارد نقص فیلم را برطرف کند.

سرمایه گذار و تهیه کننده قاتل اهلی بر اساس حکمی که دریافت کرده باید ضمن انجام تسویه حساب با عواملی که بخشی یا تمام دستمزد خود را دریافت نکرده اند، مقدمات انجام مراحل فیلمبرداری و تدوین بر اساس نظر مسعود کیمیایی را نیز مهیا سازد.

براساس شنیده ها ، قوچانی ضمن تماس با برخی از عوامل فیلم، مژده انجام فیلمبرداری در روزهای آینده را نیز داده است!

گفتنی است، پای نامه ای که در آن حکم هیات سه نفره مبنی بر حقانیت مسعود کیمیایی در دعوی مطرح شده را منوچهر شاهسواری، مجید رضابالا و ضیا هاشمی امضا کرده اند.

درباره‌ی رضا صالحی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *