چهارشنبه , اسفند 29 1397
خانه » اخبار » هدف سریال «پنچری» تلاش برای مقابله با بازیگر سالاری است.

هدف سریال «پنچری» تلاش برای مقابله با بازیگر سالاری است.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (به این پست امتیاز دهید)

سریال «پنچری» با حضور بازیگران، مدیران تلویزیون و البته مهمان ویژه اش رضا عطاران چهارشنبه گذشته در بلوار ارتش ـ شهرک نفت کلید خورد.

 

سریال «پنچری» مجموعه چهل قسمتی شبکه ۳ در حالی روز چهارشنبه کلید خورد که برداشت سکانس اول همراه بود با حضور مدیران سیما از جمله محمد احسانی، مهدی روشن روان (مدیر فیلم و سریال شبکه ۳)،‌ علی حمیدی (قائم مقام رییس مرکز امور نمایشی سیما) و البته رضا عطاران که به دعوت مهران مهام با بازیگران سریال همراه بود. حضور رضا عطاران شاید نکته ویژه این روز بود که توجه همبازیان سابقش و البته خبرنگاران را به خود جلب کرد.

®®®

=رضا عطاران: حرفهایم را منعکس نکنید!

عطاران مثلا همیشه با لبخند و روی گشاده با خبرنگاران گپ و گفت داشت از سریال «زیر آسمان شهر» و حضورش در کنار مهران مهام به عنوان طراح قصه و مشاور پروژه خبر داد و کلی حرف و نقل دیگر اما در پایان گفت همه اینها را گفتم تا خودتان بدانید لطفاً گپ و گفت مان را منعکس نکنید. رضا عطاران معتقد بود این روزها فعلاً به سینما فکر می کنم شاید یک روز هم مجدداً به تلویزیون بازگشتم.

=مهران مهام: هنوز پرونده
سیامک انصاری باز است!

تهیه کننده سریال «پنچری» در ابتدای صحبت هایش به بحث فیلمنامه و تمرکزی که روی قصه این سریال (پنچری) داشتند پرداخت و در ادامه به علاقه اش در ساخت سریال «ویلا» رسید.

ما همین که بتوانیم تولیدات گذشته را بسازیم شاهکار کرده ایم. اما در اصل باید بگویم نیاز به نشاط و طنز به شدت در جامعه احساس می شود. مردم هر بار مرا می بینند می گویند خواهش می کنم از این سریال های اشک آلود نسازید و بگذارید کمی استراحت کنیم.

وی ادامه داد: ما نیروهای خوبی که در تلویزیون پرورش پیدا کرده اند را رها کردیم. خیلی از اینها در جمع امروز ما هستند و یکی از بهترین هایشان هم به زودی به جمع ما اضافه می شود. (منظور رضا عطاران بود) مشکلات زیادی به تازگی در عرصه تلویزیون دیده می شود. مشکلاتی که فراتر از مسائل اقتصادی است و آن تعیین کردن بازیگر روبرو برای برخی بازیگران است. این اتفاق به شدت به سریال سازی لطمه می زند. ما باید نیروهای گذشته را برگردانیم. امثال رضا داود نژاد و یوسف تیموری باید به تلویزیون برگردند.

مهام تصریح کرد: من نمی دانم چرا اینقدر حواشی برای این عزیزان به وجود می آید. من قبلاً با یوسف تیموری کار کرده ام. چطور است که با من به مشکل نمی خورد و تنها با تهیه کنندگان دیگر دچار مشکل می شود؟ یا رضا داود نژاد. روزی که صحبت از رضا شد همه می گفتند وی مریض بوده و در خانه بستری شده است. وقتی او را دیدم خیلی تعجب کردم چون رضا صحیح و سالم و پر از نشاط بود.

مهام در پایان به سراغ سریال «ویلا» رفت:

سیامک انصاری قطعاً در سریال «ویلا» نیست و دیگر هیچ وقت با من کار نخواهد کرد. من هنوز پیگیر کار سیامک انصاری هستم. اگر آن روز با سیامک انصاری برخورد می شد، نرگس محمدی(در سریال پنچری) نمی گفت اگر فلان بازیگر مقابلم بازی کند قبول نمی کنم در این کار حضور پیدا کنم و برای ما تکلیف تعیین کند. وی در ادامه پاسخ به این سوال افزود: این همان آسیبی است که در خصوصش صحبت کردم. اینکه بازیگر می خواهد بازیگر روبروی خود را تعیین کند. تا روزی که نفس می کشم پیگیر این پرونده خواهم بود. هنرمند دو نوع پیمان می بندد. یکی پیمان مالی و فیزیکی و دوم پیمان و قرارداد دلی است که مردم بسته ایم. سیامک انصاری حداقل می توانست به قراردادی که با مردم بسته احترام بگذارد نه اینکه از من پول بگیرد و بعد که «دورهمی» پول بیشتری به او داد، پیش من گریه کند که زنم از من طلاق می گیرد و باید بروم. در مورد سیامک انصاری قصه فقط پول بود.

=برزو نیک نژاد : من با قبل تغییری نکرده ام

کارگردان سریال های «دردسرهای عظیم»، «قرعه»، «همسایه ها» و … در خصوص فیلمنامه و وسواسی که این بار در نگارش و روند قصه سریال«پنچری» داشته گفت: قصه حرف اول را می زند، طی چند بار بازنویسی و طراحی قصه به دنبال سبک خاصی از قصه گویی بودم که تلاش کردیم به ان برسیم. حضور مهران مهام به عنوان تهیه کننده مطلع از قصه گویی و بازیگری در این مسیر بسیار کمک حال من بود.

وی در خصوص تغییراتی که در این مجموعه نسبت به کارهای قبلی او وجود دارد عنوان کرد: من تغییر خاصی نکردم و همان آدم هستم. در این سریال نیز تنها سعی کردم کمی قصه به روز تر باشد و خودمان را به دغدغه های موجود در جامعه نزدیک تر کنیم، به همین جهت در کل همان فرم زندگی و سعی برای همذات پنداری مردم با کاراکترهای سریال به چشم می خورد.

وی ادامه داد: شخصیت هایی که از جنس آدم های هر روز جامعه ما هستند داستان این سریال را شکل داده اند و ما هم قصه آن ها را روایت می کنیم. همین موضوع موجب پرداخت به جزئیات در زندگی آن ها شده است. علاوه بر این ها به روز شدن موضوعی دیگری است که به آن اشاره کردم و این اتفاق نسبت به کارهای قبلی که داشتم به وضوح به چشم می خورد.

نیک نژاد در ادامه با اشاره به تکه کلام هایی که در این سریال هم وجود دارد، بیان کرد: همه آدم هایی که من می شناسم یک تیک بیانی، فیزیکی و یا در کل یک ویژگی دارند، حال در چنین کاری که قرار است شخصیت های شیرینی داشته باشیم حیف است که از توانایی آن ها به نفع رضایت مردم استفاده نشود.

نیک نژاد دلیل انتخاب بازیگران این مجموعه را افرادی خواند که در فرم و سبک کاری او مهارت دارند.

وی خاطر نشان کرد: امیدوارم بتوانیم لحظات شادی بخشی را با این رخدادها برای مردم در همه قسمت ها داشته باشیم.

و در ادامه بازیگران سریال هم از نقش هایشان گفتند:

=شهره سلطانی: ایفاگر نقش
دو وجهی هستم!

در این سریال نقش دنیا را بازی می کنم. دنیا زنی است که از خارج کشور آمده و با آمدنش به خانواده ماجرایی را پیش می آورد.  وی شخصیتی مرفه و مستقل است و بر همه چیز ادعای مالکیت دارد.

وی ادامه داد: این نقش کاراکتری دو وجهی است که علاوه بر شیرین بودن و بار کمدی گاهی اوقات احساسات خود را به شیوه ای دیگر بیان می کند.

=رضا نیکخواه: سوالات زیادی
در ذهن دارم!

رضا نیکخواه بازیگر این مجموعه با اشاره به وجود سابقه همکاری با نیک نژاد گفت: پیش از این در سریال «قرعه» با برزو نیک نژاد همکاری داشتم و از سبک و شیوه کارگردانی وی بسیار لذت می برم.

وی ادامه داد: البته هنوز در خصوص این نقش سوال های فراوانی در ذهن دارم و هنوز این شخصیت را مال خود نکرده ام که این مستلزم صحبت با کارگردان است.

=رضا داود نژاد: خواندن فیلمنامه
مرا شگفت زده کرد!

بعد از مدت ها غیبت با دو سریال خوب به تلویزیون بازگشته ام. اولین چیزی که من را شگفت زده کرد خواندن متن فیلمنامه بود. متنی که در مرحله اول بسیار جذاب و پر کنش بود. برای حضور در این سریال شوق فراوانی دارم زیرا این مدت برخی حاشیه ها مرا از کار دور نگه داشته بود و می خواهم در کمال سلامت به کار خود ادامه دهم.

=حمید لولایی: کم کار بودم
چون پول نبود!

در ابتدا همین که مهران مهام برای این سریال تماس داشت کافی بود تا نقش را بپذیرم. این سالها تلویزیون بودجه کمی داشت و تبعاً بسیاری از بازیگران مثل من کم کار و بیکار شده بودند.

وی ادامه داد: در این سریال نقش عمو پرویز را ایفا می کنم و فرزند برادرم که یوسف تیموری نقش آن را ایفا می کند را به تنهایی بزرگ کرده ام. در این سریال در خانه سالمندان بستری شده ام اما از لحاظ مالی وضع خوبی دارم ولی با آمدن پسرخاله حمید با بازی رضا داود نژادمشکلات فراوانی برای عمو پرویز به وجود می آید.

=یوسف تیموری: آماده زیر آسمان شهر (۴)

در این سریال نقشی متفاوت را ایفا می کنم. نقش پسری تحصیل کرده که مسئولیت یک شرکت را بر عهده داشته و در شرف ازدواج قرار دارد. مکمل من در این سریال آقای لولایی و داود نژاد هستند و بسیار خوشحالم که با این دو عزیز همبازی شده ام.

وی درباره حضور خود در «زیر آسمان شهر ۴» تصریح کرد: وقتی مهران مهام به من پیشنهاد این سریال را داد آن را پذیرفتم زیرا دوباره تیمی حرفه ای در کار حضور خواهد داشت. حضور مهران مهام در کنار رضا عطاران برای من کافی است تا مطمئن باشم در «زیر آسمان شهر ۴» اتفاقات خوبی می افتد. دلیل عدم حضور من در «زیر آسمان شهر ۲» هم همین عدم حضور رضا عطاران بود.

یوسف تیموری در این مجموعه نقش حمید را بازی می‌کند، حمید لولایی در نقش عمو پرویز،‌ رضا نیکخواه در نقش حبیب، زهره فکور افسانه سریال «پنچری» هستند. مائده طهماسبی (آشفته)، مریم سعادت (متانت)، شهین تسلیمی (پوران)، شهره سلطانی (نپا)، بهشاد شریفیان (بهشاد)،‌ فرزاد حاتمیان (سرایدار)، نازگل فرنقی (دختر بچه)، حمید غلامی (نگهبان شرکت) و… بازیگران اصلی سریال هستند.

=در حاشیه

P صحبت های مهران مهام در خصوص سریال «ویلا» و سیامک انصاری به اشتباه در برخی رسانه ها منعکس شده بود که وی در این خصوص گفت: امیدوارم دوستان محترم خبرنگار در درج مطالب و صحبت های من این اشتباه سهوی را تصحیح کرده باشند. من گفته بودم اگر با رفتار غیر حرفه ای آقای سیامک انصاری در سریال «ویلا» برخورد مناسب شده بود امروز خانم نرگس محمدی در مورد بازیگر مقابلش برای گروه (سریال پنچری) تعیین تکلیف نمی کرد.

P سکانس اول سریال با بازی زهره فکور صبور، بهشاد شریفیان، مائده طهماسبی و… کلید خورد.

مریم سعادت نیز با گریم خاصش آماده بازی در سکانس بعدی بود.

P ملاقات بازیگران قدیمی که اکثراً سابقه همکاری داشتند از نکات جالب افتتاحیه سریال «پنچری» بود.

P به زودی گزارش کامل پشت صحنه تولید سریال «پنچری» و گفت و گو با بازیگران سریال را در هکس دانلود مگ از نظر می گذرانید)

 

درباره‌ی رضا صالحی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *