خانه » سینما و تلوزیون » نقد و بررسی فیلم و سریال

نقد و بررسی فیلم و سریال

نقد و بررسی فیلم ها, نقد و بررسی سریال ها, بررسی فیلم , نقد فیلم, بررسی سریال, نقد سریال

بررسی و معرفی فیلم “بیست و یک روز بعد” و بازیگران + تصاویر

«بیست و یک روز بعد» اولین فیلم بلند سینمایی محمد رضا خردمندان، زندگی نوجوانی را دستمایه قرار داده که بتازگی پدر خود را از دست داده است. موضوعی چالشی که باید با خلاقیت و نگاهی نوف آن را تبدیل به فیلمی موفق کرد. آیا خردمندان از پس این مهم برآمده …

بیشتر بخوانید »

نقد فیلم ما همه گناهکاریم : تماشاگرِ بی‌گناه!

رعایت نکردن اصول سینمایی چه در فرم و چه در محتوا باعث آسیب در شکل‌گیری فیلم شده به همین دلیل تماشاگران هم با دیدن این گونه از فیلم‌ها دیگر اشتیاقی برای رفتن به سینما ندارند و فکر می‌کنند همه ی فیلم‌های سینمایی با همین سروشکل ابتدایی ساخته می‌شوند.

بیشتر بخوانید »

بررسی و معرفی فیلم “بدون تاریخ، بدون امضا ” و بازیگران + تصاویر

“بدون تاریخ، بدون امضا” تازه ترین اثر وحید جلیلوند است. داستان این فیلم درباره پزشکی است به نام کاوه نریمان که در پزشکی قانونی با جسدی رو به رو میشود که قبلا او را میشناخته است.بازیگران این فیلم نوید محمدزاده، هدیه تهرانی و امیراقایی هستند.

بیشتر بخوانید »

نقد فیلم سلام بمبئی : یک فیلم فارسی تمام عیار!

سلام بمبئی یک فیلم عشقی است که برخی از مؤلفه‌های این ژانر را در ساختار خود گنجانده است. الگوی عشق پسر فقیر به دختر ثروتمند تاریخچه‌ای طولانی در سینمای هند و همین سینمای خودمان دارد.

بیشتر بخوانید »

نقد انیمیشن ناسور : سلیقه ی بصری و خلاقیت، برجسته ترین ویژگی «ناسور»

«ناسور» به عنوان تازه ترین اثر کیانوش دالوند، همانند اثر پیشین او یعنی «رستم و سهراب»، برجسته ترین ویژگی اش را از خوش قریحگی تصویری، سلیقه ی بصری و خلاقیت در چگونگی نمایش موقعیت ها می گیرد.

بیشتر بخوانید »

نقد فیلم هفت ماهگی : چرا «هفت ماهگی» ما را یاد سریال‌های ماهواره می‌اندازد!؟

فیلم هفت ماهگی با موضوعی اجتماعی همراه است که مشکلات جامعه امروز ما را به تصویر می کشد و از درون خانواده های این روزهای کشورمان سخن می گوید که در اکثر خانه ها پر از جنگ و جدل و بحث و دعواست بر سر وفاداری یا خیانت.

بیشتر بخوانید »

نقد فیلم وارونگی : احترام به حریم شخصی

آنهایی که با بهنام بهزادی و سینمایش آشنایی دارند، به خوبی درک خواهند کرد «وارونگی»، فیلمی در سبک و سیاق فیلم های قبلی اوست؛ با همان سادگی در موضوع، لحن، داستانگوئی و البته فرم.

بیشتر بخوانید »

نقد فیلم “روگ وان : داستانی از جنگ ستارگان”

رهبران آلیانس به امید متحد کردن نیرو های مخالف از جین ارسو ( Felicity Jones)، یکی از دوستان قدیمی رهبر ربل، ساگررا ( Forest Whitaker)، کمک گرفتند؛ به این امید که “ساگررا” بتواند انها را به یافتن پدرش، گیلن ارسو ( Mads Mikkelsen ) نزدیک تر کند.

بیشتر بخوانید »