چهارشنبه , اسفند 29 1397
خانه » بایگانی/آرشیو برچسب ها : نقد فیلم

بایگانی/آرشیو برچسب ها : نقد فیلم

نقد فیلم ما همه گناهکاریم : تماشاگرِ بی‌گناه!

رعایت نکردن اصول سینمایی چه در فرم و چه در محتوا باعث آسیب در شکل‌گیری فیلم شده به همین دلیل تماشاگران هم با دیدن این گونه از فیلم‌ها دیگر اشتیاقی برای رفتن به سینما ندارند و فکر می‌کنند همه ی فیلم‌های سینمایی با همین سروشکل ابتدایی ساخته می‌شوند.

بیشتر بخوانید »

نقد فیلم هفت ماهگی : چرا «هفت ماهگی» ما را یاد سریال‌های ماهواره می‌اندازد!؟

فیلم هفت ماهگی با موضوعی اجتماعی همراه است که مشکلات جامعه امروز ما را به تصویر می کشد و از درون خانواده های این روزهای کشورمان سخن می گوید که در اکثر خانه ها پر از جنگ و جدل و بحث و دعواست بر سر وفاداری یا خیانت.

بیشتر بخوانید »

نقد فیلم وارونگی : احترام به حریم شخصی

آنهایی که با بهنام بهزادی و سینمایش آشنایی دارند، به خوبی درک خواهند کرد «وارونگی»، فیلمی در سبک و سیاق فیلم های قبلی اوست؛ با همان سادگی در موضوع، لحن، داستانگوئی و البته فرم.

بیشتر بخوانید »

نقد فیلم “روگ وان : داستانی از جنگ ستارگان”

رهبران آلیانس به امید متحد کردن نیرو های مخالف از جین ارسو ( Felicity Jones)، یکی از دوستان قدیمی رهبر ربل، ساگررا ( Forest Whitaker)، کمک گرفتند؛ به این امید که “ساگررا” بتواند انها را به یافتن پدرش، گیلن ارسو ( Mads Mikkelsen ) نزدیک تر کند.

بیشتر بخوانید »

نقد فیلم محمد رسول الله (ص) : روایت جذاب از دوران کودکی پیامبر اکرم (ص)

شاید نتوان فیلم «پیام‌آور» ساختهٔ مرحوم مصطفی عقاد (که در سال 1358 در ایران با عنوان «محمد رسول‌الله» به نمایش درآمد و پس از آن نیز بار‌ها از تلویزیون پخش شد) را با فیلم «محمد رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم» ساختهٔ مجید مجیدی (که اینک بر پردهٔ سینماهاست) مقایسه کرد. هم از آن‌رو …

بیشتر بخوانید »